Kezdőknek: a Contouring vs. Strobing – arcformálás kontra Highlighting
Arcformálás – és ezen belül a Contouring és Strobing – ma már a legtrendibb kozmetikai skillek közé tartoznak. A legtöbb nő szerint ez a lábtornázhoz hasonlítható a sminkben: akárcsak az edzőteremben, itt is óriásit foglalkoznunk kell a gyakorlati részletességgel és a technikákkal. A Contouring és Strobing rengeteget fejlődött az elmúlt években; hiszen mivel manapság olyan sok alternatívát kínálnak nekünk, éppen ideje körülnézni, éppen melyik technika illik a bőrünkhöz és a szemnek.
Hogyan nevezzük el?
A Contouring és A Strobing más és más technika. Ugyanakkor sokszor az emberek ezeket összekeverik. Pár perc alatt megérthetjük a különbséget.
A Contouring egy meglehetősen komplex sminktechnika, nem is kicsit. Ezt külső, mély jellegű árnyékolással kezdjük, aminek célja az arc domborításának kiemelése. Ezen felül van egy Highlighting megoldásunk, ahová a világosabb színeket, például a fehéret, a világos aranyat, vagy éppen a highlighter púder és szalagot is felhasználjuk.
Ezzel szemben a Strobing ugyanolyan technika, mint a contouring, de elsősorban a Highlightingra helyezi a hangsúlyt. Ez azt jelenti, hogy a világos színeket, úgymint a beltérben, mint például a fehér, az arany, a sziluett, a highlighterek, a csillogó púderek stb., felvisszük az akcentuáltabb részekre az arcon.
Az eredeti contouring technika többek között sok árnyalatot, definiálást, sötét részleteket tartalmaz és nem akart dominálni az arc színein. A rosszabb megoldások továbbra is megjelennek a smink könnyűnek tűnőnek tűnő dolgokban, de a középpontban a strukturált alapok és az arc egyensúlya áll.
A Strobing esetében az alapot fontos kevésbé dominálóvá tenni, mivel az a lényeg, hogy a Highlighting tökéletes, világos árnyalatot biztosítson a napfényes hatás megalkotásához. Alapvetően könnyed, meleg, barnás árnyalatokkal kezdjük el az arc alapjait megválasztani melyeket előrégennek sem lesz meleg fogás, ami jó kontúrt biztosít, de láthatóságot ad. Az alaphoz adjunk még egy kis színezett korrektorokat, hogy a színhez közelebb kerüljünk. Ezzel átvezetjük magunkat lassan a világosabb színekre, amiknek a célja a Highlighting és a strukturált arcépület létrehozása.
Mitől lesz igazítva végül a smink?
A két technika közti meghatározó okok kérdésének feltevésénél mindenek előtt két fontos szempontot kell figyelembe vennünk: az időt, amivel rendelkezünk, és azt, hogy a bőrünk mekkora mennyiségű inspirálandó jegyeket tartalmaz ahhoz, hogy megfelelően érdemes legyen a Contouring-Strobing technikák alkalmazása.
Az első kilépés mindig a bőr és a szemek alapos vizsgálata lesz. Először is vessük át az alaposabb kutatást a bőrünk állapotát tekintve, ami magában foglalja az arc alakját, a tónusát, a színét, a kinézetét és az ebből adódó meglétét. Ezeknek az információknak megvan a maga speciális jelentősége, vannak olyan kinézeti sajátosságok amik a skálán elmozdulnak, ilyen például a napégés, az árnyékok, a ráncok, stb.
Mindezek alapján válasszuk ki a színeket, alapanyagokat és hozzávalókat, amivel sikerül elérni a kívánt eredményt. A második alapfogás a sminkanyagok meghatározásából fakadó különbség:
A Contouring esetében olyan sötét és közepes színeket használunk, amiket a természetes árnyékokhoz adjunk, és amikkel az arcforma és a szemek árnyéka észrevehetővé válik. Ezek az árnyékok, az arc mentén elhelyezve, miújságolja meg, milyen hatást várunk el a sminkből. Igazán nagy haszna annak, hogy a sötét színek az alapot adhatják a saját színünk modulációjában.
A Strobing esetében a világos, napfényes színekkel törekszünk az egyensúly és a kívánt árnyalat kialakítására. A Highlightinghez olyan színeket kell választani, amik árnyalatokban és erősségben megegyeznek az eredeti árnyalatokkal, hogy fenntartsák a világos színek egyensúlyát. Ide tartoznak a világos színek, mint a pink, a világos arany, a krém, a sushi olaj, vagy áttetsző világos púderek.
A végleges sminket tekintve ismét fontos, hogy az alapozás és a színezés közti egyensúly csupán csak egy alkotóelem a sminket megkoronázó hatás megteremtésénél.